امروز اپیزود ۵۵ از رادیو راز را ضبط کردم. با سیاوش صفاریان‌پور در کافه زمان نشستیم و در حین نوشیدن قهوه فرانسه و خوردن رول دارچین عالی، درباره ی نوبل صحبت کردیم. البته بیشتر من صحبت کردم و سیاوش رفت توی نقش خودش و پرسنده شد. بشنویدش
همین الان اپیزود تازه ای از رادیو راز را با محمد حسین جهانپناه ضبط کردیم(ساعت ۲ بامداد). برنامه درباره ی ناسا هست و چهارشنبه شب منتشر میشود.
این روزها دارم تک به تک برنامه های رادیو راز را دانلود میکنم تا هم بانک اطلاعاتی خودمان را سروسامان دهیم و هم اینکه روی پلت‌فرم شنوتو پیاده سازیشان کنیم.
گوش شیطان کر، دومین هفته ی پیاپی هم برنامه رادیو راز را ضبط کردیم. سه شنبه ها ساعت ۲۱ رادیو راز جدید را بشنوید.
با پوریا تصمیم گرفته‌ایم کمی ساختار برنامه ها را تغییر دهیم. در مجموعه ای از توییتها که اینجا و توییتر میخوانید این تغییرات را کم کم اعلام و اعمال میکنیم. پیگیر باشید و ما را به دوستانتان معرفی کنید.
رادیو راز ۵۰ اُم منتشر شد. بشنویدش و اگر دوستش داشتید به دوستانتان هم معرفیش کنید
رادیو راز ۵۰ ام هم آماده ی انتشار شده. فردا شب میتوانید بشنویدش.
امشب و در نخستین ساعات بامداد ۳ شهریور ماه ، رادیو راز ۴۶ ام منتشر شد. درباره ی آلزایمر و زوال عقل. برنامه خوب و جذابی است با توضیحات دقیق و حرفه ای خانم آمیرا اخوان از استکلم سوئد.بشنوید و به دوستانتان هم توصیه اش کنید.
مدت طولانی ای بود که رادیو راز نداشته ایم. باز استارت خورد و الان برنامه ۴۳ ام روی وبسایت ، کانال تلگرام و وبسایت سینا پرس برای شنیدن مهیاست...بشنوید و اگر دوستش داشتید به دوستانتان هم توصیه اش کنید.
کتاب «حیوان خواری» اثر جانتان سفران فوئر را میخوانم. کتابی است در مذمت گوشت خواری و تایید گیاهخواری. برای منی که همه چیز خوار هستم دانستن منطق گیاهخواران جالب است و مهم.
کتاب بیداری لویاتان، که اولین قسمت از مجموعه داستان های اکسپنس (به معنی توسعه) یکی از جذاب ترین علمی تخیلی های آینده نگر است که رویدادهای آن در منظومه شمسی توسعه یافته اتفاق می افتد. بر همین مبنا سریالی به نام اکسپنس نیز ساخته و پخش شده است. نویسنده این سری کتاب ها شخصیتی به نام جیمز، اس.ای کوری است که در واقع نام مستعار دو نویسنده به نام های دنیل ابرهام و تی فرانک است.
گذر عطارد روز دوشنبه را از دست ندهید. در ایران آخرین بار 13 سال پیش شاهد گذر عطارد بوده ایم
جایزه ابل، یکی از مهم ترین جوایز دنیای ریاضیات در سال 2016 به اندرو ویلز بریتانیایی اهدا شده است که موفق شد آخرین حدس فرما را ثابت کند. برنامه بعدی رادیو راز به این موضوع اختصاص خواهد داشت و میهمان عزیزی ما را همراهی خواهد کرد.
اکران اپیزود هفتم جتگ ستارگان در برخی سینماهای ایران آغاز شده است. اگر می خواهید حال و هوای جنگ ستارگان را قبل از دیدن فیلم تجربه کنید به بخش ویژه جنگ ستارگان در پروژه راز سری بزنید
امروز روز جهانی "عدد پی" هست و روز تولد انیشتین.چه همنشینی عجیب و جذابی.
به نظر می آید دانشمندان طرح لایگو موفق به کشف امواج گرانشی شده اند. در انتظار خبر رسمی در بامداد روز پنج شنبه هسیتم
اين فايلي كه به عنوان صداي خام و بدون اديت از فضا داره دست به دست ميشه ، به وضوح موسيقي روش سوار شده ، يعني اينقدر گوشهامون با موسيقي غريبه شده؟!
اوایل دهه ی ۶۰ شمسی ، وقتی نوجوان بودم ، انیمیشنی به نام زمزمه گلاکن منتشر می شد. الان کتابش به فارسی منتشر شده ، نویسنده اش کارول کندال است و مترجمش میلاد زکریا، نشر مرکز. لذت خواندن این رمان سوررئال رو از دست ندهید.
اپیزود جدید جنگ ستارگان به کارگردانی جی.جی آبرامز روز 18 دسامبر به روی پرده سینماهای جهان خواهد رفت. رادیو راز از روز 13 دسامبر هر روز با ویژه برنامه ای رادیویی شمارش معکوس خود به سوی این رویداد را آغاز خواهد کرد.
برندگان جایزه ترویج علم ایران معرفی شدند: نوش‌آفرین انصاری (کتاب کودک) عبدالحسین آزرنگ (تالیف و نشر کتب علمی) عبدالحسین وهاب زاده (پژوهش‌های زیستی) انتشارات مازیار بابک امین تفرشی (فعالیت‌های نوآورانه) اسماعیل شهبازی (ترویج کشاورزی) رصدخانه مهر بوشهر (ترویج نجوم) دکتر زرین زردار (مطالعات پژوهشی) علی عسگر فرهاد پور 0معلمان مناطق محروم)