رادیو راز ۵۰ اُم منتشر شد. بشنویدش و اگر دوستش داشتید به دوستانتان هم معرفیش کنید
رادیو راز ۵۰ ام هم آماده ی انتشار شده. فردا شب میتوانید بشنویدش.
امشب و در نخستین ساعات بامداد ۳ شهریور ماه ، رادیو راز ۴۶ ام منتشر شد. درباره ی آلزایمر و زوال عقل. برنامه خوب و جذابی است با توضیحات دقیق و حرفه ای خانم آمیرا اخوان از استکلم سوئد.بشنوید و به دوستانتان هم توصیه اش کنید.
مدت طولانی ای بود که رادیو راز نداشته ایم. باز استارت خورد و الان برنامه ۴۳ ام روی وبسایت ، کانال تلگرام و وبسایت سینا پرس برای شنیدن مهیاست...بشنوید و اگر دوستش داشتید به دوستانتان هم توصیه اش کنید.
کتاب «حیوان خواری» اثر جانتان سفران فوئر را میخوانم. کتابی است در مذمت گوشت خواری و تایید گیاهخواری. برای منی که همه چیز خوار هستم دانستن منطق گیاهخواران جالب است و مهم.
کتاب بیداری لویاتان، که اولین قسمت از مجموعه داستان های اکسپنس (به معنی توسعه) یکی از جذاب ترین علمی تخیلی های آینده نگر است که رویدادهای آن در منظومه شمسی توسعه یافته اتفاق می افتد. بر همین مبنا سریالی به نام اکسپنس نیز ساخته و پخش شده است. نویسنده این سری کتاب ها شخصیتی به نام جیمز، اس.ای کوری است که در واقع نام مستعار دو نویسنده به نام های دنیل ابرهام و تی فرانک است.
گذر عطارد روز دوشنبه را از دست ندهید. در ایران آخرین بار 13 سال پیش شاهد گذر عطارد بوده ایم
جایزه ابل، یکی از مهم ترین جوایز دنیای ریاضیات در سال 2016 به اندرو ویلز بریتانیایی اهدا شده است که موفق شد آخرین حدس فرما را ثابت کند. برنامه بعدی رادیو راز به این موضوع اختصاص خواهد داشت و میهمان عزیزی ما را همراهی خواهد کرد.
اکران اپیزود هفتم جتگ ستارگان در برخی سینماهای ایران آغاز شده است. اگر می خواهید حال و هوای جنگ ستارگان را قبل از دیدن فیلم تجربه کنید به بخش ویژه جنگ ستارگان در پروژه راز سری بزنید
امروز روز جهانی "عدد پی" هست و روز تولد انیشتین.چه همنشینی عجیب و جذابی.
به نظر می آید دانشمندان طرح لایگو موفق به کشف امواج گرانشی شده اند. در انتظار خبر رسمی در بامداد روز پنج شنبه هسیتم
اين فايلي كه به عنوان صداي خام و بدون اديت از فضا داره دست به دست ميشه ، به وضوح موسيقي روش سوار شده ، يعني اينقدر گوشهامون با موسيقي غريبه شده؟!
اوایل دهه ی ۶۰ شمسی ، وقتی نوجوان بودم ، انیمیشنی به نام زمزمه گلاکن منتشر می شد. الان کتابش به فارسی منتشر شده ، نویسنده اش کارول کندال است و مترجمش میلاد زکریا، نشر مرکز. لذت خواندن این رمان سوررئال رو از دست ندهید.
اپیزود جدید جنگ ستارگان به کارگردانی جی.جی آبرامز روز 18 دسامبر به روی پرده سینماهای جهان خواهد رفت. رادیو راز از روز 13 دسامبر هر روز با ویژه برنامه ای رادیویی شمارش معکوس خود به سوی این رویداد را آغاز خواهد کرد.
برندگان جایزه ترویج علم ایران معرفی شدند: نوش‌آفرین انصاری (کتاب کودک) عبدالحسین آزرنگ (تالیف و نشر کتب علمی) عبدالحسین وهاب زاده (پژوهش‌های زیستی) انتشارات مازیار بابک امین تفرشی (فعالیت‌های نوآورانه) اسماعیل شهبازی (ترویج کشاورزی) رصدخانه مهر بوشهر (ترویج نجوم) دکتر زرین زردار (مطالعات پژوهشی) علی عسگر فرهاد پور 0معلمان مناطق محروم)
قسمت بعدی رادیو راز روز شنبه منتشر می شود. میهمان ویژه ای در برنامه این هفته حضور دارد که قطعا نمی خواهید شنیدن حرف های او را از دست بدهید
شبكه كلاسيك اف ام بهترين موسيقي متن فيلمهاي تاريخ را معرفي كرده است،جان ويليامز ركود دار است، موسيقي فيلمهايش كه بيشترشان علمي تخيلي هم هستند در اين فهرست در رده هاي بالا قرار دارند
امروز زلزله ي شديد ٨.١ ريشتري در شمال شرق افغانستان و در عمق ١٩٦ كيلومتري زمين رخ داده است.مقدار انرژي ازاد شده در اين زلزله از نماي ١٠ به توان ١٧ ژول است( اگزا ژول).براي مقايسه اين ،يعني تقريبا برابر با ١٠٠ هزار برابر قويتر از بمب اتمي هيروشيما!!!.
دقایقی پیش ،من و پوریا برنامه ی ۲۵ رو ضبط کردیم. خیلی تلاش کردیم لو دهنده ی داستان مریخی نباشیم. نشد که نشد.
در آستانه نمایش فیلم تازه ی جنگ ستارگان ، بزرگترین خط هواپیمایی ژاپنANA نخستین هواپیما با طراحی بدنه ی جنگ ستارگان را پرواز داد. یک بویینگ ۷۸۷ -۹ دریم لاینر ه با طرحی از R2D2روی بدنه اش با مسافرانی ویژه(شخصیتهای اصلی جنگ ستارگان)پرواز کرد...بین توکیو-ونکوور....